Pozycjonowanie | Boksy reklamowe

Czym jest pozycjonowanie ?

Pozycjonowanie jest zespołem czynności mających na celu optymalizację Państwa strony www, co przekłada się na pozycję w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach internetowych.

Dlaczego warto pozycjonować stronę ?

Internauci trafiają na witryny, posługując się głównie wyszukiwarkami i katalogami. Wiele źródeł potwierdza ten fakt - według nich od 41 do 88 procent użytkowników Internetu korzysta z wyszukiwarek.
Osoby przeszukujące Internet za pomocą wyszukiwarek nie są przypadkowymi odwiedzającymi. Kiedy ktoś wprowadza ciąg słów jako zapytanie do okienka wyszukiwarki, oznacza to, że aktywnie poszukuje produktu lub usługi. Dlatego ruch generowany przez wyszukiwarki internetowe jest już "sformatowany" - Internauci mogą stać się Twoimi potencjalnymi klientami.

Jak działają wyszukiwarki?

Wyszukiwarka internetowa do indeksowania witryn wykorzystuje specjalne programy-roboty, inaczej zwane pajączkami. Pajączki znajdują i przeszukują strony WWW, budując listę słów i wyrażeń znalezionych na każdej z nich. Następnie przechowują spis (lub bazę) słów i wyrażeń znalezionych na każdej stronie WWW, którą były w stanie przeszukać. Moduł wyszukiwarki, który umieszcza strony WWW w bazie danych, nazywa się modułem indeksującym. Użytkownicy wyszukiwarek mogą następnie przeszukiwać utworzone spisy pod kątem danych słów i wyrażeń kluczowych.


Wyszukiwarki starają się dopasować wprowadzone przez użytkownika jako zapytanie informacje do stron, które mogą je zawierać.
Praca pajączka wyszukiwarki polega na tym, że podąża on łączem pod dany adres internetowy (URL), następnie prosi serwer o przesłanie strony znajdującej się pod danym adresem. Serwer wysyła stronę do pajączka. Pajączek spisuje i indeksuje słowa i wyrażenia znalezione na stronie. Na podstawie jej zawartości i innych czynników obliczana jest "waga" każdej strony dla określonych słów i wyrażeń kluczowych. Uzyskany rezultat umieszczany jest w bazie. Gdy użytkownicy wysyłają zapytanie do wyszukiwarki, przeszukiwana jest baza danych utworzona przez pajączki i silnik wyszukiwarki. Spis stron aktualizowany jest regularnie - średnio co 4-8 tygodni.

Pozycjonowanie jest jednym z najważniejszych procesów, które pomagają wydawcy strony internetowej trafić do jak największej liczby ineternautów. Proces ten jest dość żmudny, ale opłacalny. Nasze studio posiada duże doświadczenie w zakresie pozycjonowania i projektowania stron www. Jeśli Państwo nam zaufacie, przekonacie się, że naprawdę było warto. W chwili obecnej obsługujemy ponad 200 firm, które dzięki współpracy z nami skutecznie zwiększyły zyski.

Pozycjonowanie a budowa witryny

Skuteczne pozycjonowanie powinno opierać się na trzech komponentach witryny:

  • komponent tekstowy
  • komponent łączy
  • komponent popularności

Każdy z tych elementów jest bardzo istotny, dlatego aby pozycjonowanie było jak najbardziej skuteczne przywiązujemy do każdego z nich taką samą uwagę. Nie jest zatem możliwe dobre pozycjonowanie witryny bez ingerencji w kod źródłowy strony. Należy znaleźć kompromis pomiędzy wyglądem graficznym serwisu a strukturą przyjazną dla robotów wyszukiwarek.

Sporym problemem jest zbyt duży apetyt zleceniodawców na sukces. Nasi klienci bardzo często chcą abyśmy pozycjonowali ich witrynę dla bardzo wielu słów kluczowych. Należy podkreślić, iż najlepszym rozwiązaniem jest optymalizacja strony dla 3 - 5 słów lub fraz kluczowych. Nie uzyska się dobrego efektu dla serwisów ogólnotematycznych z dziesiątkami słów kluczowych. Wyszukiwarki w wynikach wyszukiwania zwracają najpierw linki do stron tematycznych, poświęconych określonej problematyce.
Np. o wiele większą szansę na wysoką pozycję będzie miała witryna poświęcona grom liczbowym niż portal prezentujący wyniki jednej z tych gier.

Fakty i mity

Jednym z mitów głoszonym przez firmy pozycjonujące jest utrzymywanie, iż gwarantują pierwszą pozycję w wyszukiwarkach. Studio Robox stara się przygotować witryny do jak najlepszego indeksowania przez wyszukiwarki. Przygotowanie to bezpośrednio wpływa na wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Jeśli którąś z firm przedstawi Państwu ofertę na 1 miejsce, proszę traktowac taką deklarację z przymrużeniem oka. Pozycjonowane przez nas witryny uzyskują pozycje od 5 miejsca w górę. Są to oczywiście również pierwsze pozycje. Szansa nanajwyższą pozycję zależy od tematyki witryny oraz jej budowy. Radzimy konsultować sie z nami w każdym indywidualnym przypadku.


Strony internetowe Toruń - projektowanie i utrzymanie